334947 амортизер за VW

Краток опис:

Quick Details Type: Shock Absorber Spring Type: Coil Spring Spring Material: Steel Shock Absorber Type: Hydraulic Position: Front Size: Standard, Standard Car Make: VW FORD OE NO.: 334947 Place of Origin: Zhejiang, China (Mainland) Brand Name: Hyper Auto or other Model Number: 334947 Warranty: 1 Years Special Size: Available Certificate: ISO/TS16949 KYB NO: Powder Coating / Chromed Service: OEM KYB NO.: 334947 Positon: Front Axle Packing: Inner-Plastic Bag; Outer-Standard Carton Box Surface ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни детали

  • Тип: шок апсорбер
  • Пролет Тип: Калем пролетта
  • Пролет Материјал: челик
  • Шок апсорбер Тип: Хидраулични
  • Позиција: Напред
  • Големина: Стандард, Стандард
  • Автомобил Марка: Фолксваген FORD
  • OE НЕ .: 334947
  • Земја на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
  • Името на брендот: Hyper Автоматски или други
  • Број на моделот: 334947
  • Гаранција: 1 година
  • Специјални Големина: Достапно
  • Сертификат: ISO / TS16949
  • KYB NO: боени / Хромирани
  • Користење: ОЕМ
  • KYB НЕ .: 334947
  • Positon: Предна осовина
  • Пакување: Внатрешно-пластична кеса; Надворешниот-стандард картонска кутија
  • Површинска Боја: црна или како клиент requiremnet
  • Прилагодено кутија: Достапно

  Пакување и испорака

  пакување Детали Шок апсорбер во 1. Надворешен -Standard картонска кутија
  2. Рамка може да биде нарачана
  Време на испорака 40 дена

   

   

   

  Опис на производот

   

  дел Име Амортизер за VW
  KYB NO. 334947
  Positon Предна осовина
  површината  боја  црна или како клиент requiremnet
  апликации FORD
  GALAXY (WGR) [1995-2006]
  SEAT
  Alhambra (7V8, 7V9) [1996-2010]
  VOLKSWAGEN
  Шаран (7M8, 7M9, 7M6) [1995-2010]
  големина стандард
  контрола на квалитет Спроведена од страна на ISO9001 / TS16949: 2002
  инспекција IQC, IPQC, FQC, QA
  пакување Внатрешно-пластична кеса; Надворешниот-стандард картонска кутија
  Сервис ОЕМ

   

   

  Карактеристика на шок апсорбер    :

  1.Piston Род третман огледало површина, Хард хромирана, го направија stregth цврстина и цврстина на притисок над 800 Mpa.

  2.Oil печат користи познатиот бренд масло печат -NOK, добар запечатување ефикасноста, животот е толку висока што 2000000 или повеќе.

  3.Absorber масло добри перформанси на отпорност на триење и 'рѓа отпор во disserent услови temprature.

  4.Powder употреба металургијата прав увезени форма Шведска за материјали од железо-база, усвои Јапонски Techologies да се произведуваат.

   

   

   

  Пакување и испорака

  пакување     : 

  1. Надворешен -Standard картонска кутија
  2. Рамка може да биде нарачана

   

   

   

   

  Најчесто поставувани прашања

   

   

  Што правиме ?

   

    Ние специјализира во развој, производство и дистрибуција на мотор и автомобилски шок апсорбер и шок апсорбер компоненти, како што клипот прачка, синтерувани дел, штанцување дел, база на вентил, водич прачка, пролет, внатрешна цевка, надворешниот цевка, семеринзи, гума вметокот . 

   

  Кои сме ние ? 

   

  Производителот и трговецот на авто делови.

   

  Зошто нас?

   

  · 1.  More reliable :Strictly quality control and many years experience , we have quality control person for each purchase order . 

   

  ·  2.  Обезбедување на квалитет: Строго во согласност со меѓународните  стандарди 

   

  · 3 . Супериорен услуги: Ние ќе се обидеме нашите најдобри да ги задоволи вашето барање по.
   Ние се подготват да се обезбеди пред-продажба служи, услуги за време на продажбата и afer-продажбата на услугата за coustomes по пат на однапред услуга, додадена вредност на услуги и персонализирана услуга.

   

  Каде сме ние ? 

   

  Ningbo, Жеџијанг, Кина

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !