Висококвалитетен YBR125 Не Азбест 390G Мотоцикл кочница за чевли

Краток опис:

Quick Details Type: Brake Shoes Place of Origin: Zhejiang, China (Mainland) Brand Name: Hyperauto Model Number: YBR125 Product name: Brake shoes Weight: 260G Color: CUSTOMER REQUEST MOQ: 500sets Test Control of Brake Shoe: 100% Full Inspection High Temperature Tolerance of Brake Shoe: Braking Performance unaffected during high temperature Speed of Brake Shoe: Effective brake during high speed. Stable friction coefficient motorcycle type: YAMAHA YBR125 PACKING: Box Item: Auto Brake System P...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни детали

  • Тип: кочница за чевли s
  • Земја на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
  • Името на брендот: Hyperauto
  • Број на моделот: YBR125
  • Име на производот: гуртни
  • Тежина: 260g
  • Боја: желба на клиентот
  • MOQ: 500sets
  • : 100% целосна инспекција
  • Висока температура толеранција за кочница за чевли: перформанси на сопирање непроменета во текот на висока температура
  • Брзина на кочница за чевли: Ефикасно за сопирање при голема брзина. Стабилен коефициент на триење
  • Вид на мотор: YAMAHA YBR125
  • ПАКУВАЊЕ: кутија
  • Точка: Автоматски систем за сопирање

  Пакување и испорака

  пакување Детали Во кутии или како вашето барање
  Време на испорака 20-30DAY

  1. Слики на производот 

  Опис на производот

    2.Descriptions на производот

   

  триење материјали Не Азбест
  големина  130 * 28mm
  позиција Задна
  сертификати  TS 16949 и ISO 9001
  предности: Се стремиме да соработуваат врз основа на взаемна корист
  може да гарантира во времето на испорака на производи и цената може да се преговара во согласност со детали за квантитетот, пакување и олово време на испорака,
  Контрола на квалитетот: Контроли материјал пред масовно производство
  трагите различни фаза на производството од почеток до крај
  проверка на квалитет пред пакување според PO

   

   

  Пакување и испорака

   3.  Packing of product

  100 групи кочница за чевли на картон, а потоа во дрвена кутија или палети.

   Користење на нашите природни пакување, боја кутија за внатрешна и извоз штанд картон за надворешниот.

   

   

  4. производство на протокот на процесот

   

  5.  тестирање

   

   

  6.Our клиенти

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !