Буре Метал Прилагодлив шок Род Упатства колекции

Краток опис:

Quick Details Type: Rod Guides kits Position: Front Size: Rod Guide Car Make: all car Rod Guides kits OE NO.: All Rod Guide Place of Origin: Zhejiang, China (Mainland) Brand Name: Hyper Auto Model Number: Rod Guides kits Warranty: 1 Years Materials of Rod Guide: Fe-C-Cu Powder Service: OEM Hardness of Rod Guide: HRB 35-100 Steam Treatment of Rod Guide: 2H High Temp Steam Treatment Application: Shock Absorber or other Car Parts Certification: TS16949/ ISO Density of Rod Guide: 6.2-6.8 g/cm...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни детали

  • Тип: Род Упатства колекции
  • Позиција: Напред
  • Големина: Род Водич
  • Автомобил Марка: сите автомобил Род Упатства колекции
  • OE НЕ .: Сите Род Водич
  • Земја на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
  • Името на брендот: хипер Auto
  • Број на моделот: Род Упатства колекции
  • Гаранција: 1 година
  • Материјали на Род Водич: Fe-C-Cu прав
  • Користење: ОЕМ
  • Цврстина на Род Водич: HRB 35-100
  • Пареа Третман на Род Водич: 2H Висока Темп пареа третман
  • Примена: Шок апсорбер или други делови за автомобили
  • Потврдување: TS16949 / ISO
  • Густина на Род Водич: 6,2-6,8 g / cm3
  • PPAP: Достапно
  • Тест за контрола на: 100% целосна инспекција
  • Главната пазар: Јужна Америка, Југоисточна Азија, Северна Amrica, Европа, и така натаму

  Пакување и испорака

  пакување Детали Род Упатства комплети Пакување: 10 клип во тек, 60-70 тек на картон, тогаш 48-60 картон на дрвена кутија.
  Време на испорака 20-30 дена

  1. Слики на производот 
    

  Опис на производот

  2.Descriptions на производот 

        Буре Метал Прилагодлив шок Род Упатства колекции    

  Име на производ Буре Металургија челик железо синтерувани дел 
  суровини MPIF FC-0205
  функција 1. густина од 6.2-6.8 g / cm3
  2. Цврстина: HRB 35-100
  3. пареа третман: 2H висока температура пареа време на чекање, дебелина на Fe3O4: 0.004-0.005mm
  4. целосни линија на производи за шок апсорбер, вклучувајќи и во прав металургијата клипот, прачка водич,
  нога вентил, Тефлонски бенд за клипот, Du ознака за водич прачка.
  5. PPAP III е уредно доставена.
  апликација Автомобил шок апсорбер, Мотоцикл шок апсорбер, шок апсорбер Велосипед
  обработка на Мешање во прав - Формирање - синтерување - Определувањето на големината - По treatment-- пареа лекување - нафта Impregnant - Пакување - Испорака
  manufacturability 1. Авто Машински печат: 50T, 100t, 140T
  2. Хидраулични Прес: 100t, 315T, 600T, 800T
  3. Шест синтер печки, вклучувајќи и еден зацврстуваат печки Синтер
  4. Термичка обработка: Carbonitriding калење и висока фреквенција калење
  5. Ултразвучно чистење и авто deburring
  6. одлуки инструментално во куќата: EDM, жица машина за сечење
  7. Сила во обработка: машина центар, фрезови, ЦПУ струг, два крајот lapper итн 
  Тест способност. 1. Јаглерод сулфур determinator
  2. Металурзите микроскоп
  3. хидраулични универзална материјал Тестер
  4. Тврдина тестери
  5. Пневматски мерен инструмент
  6. мерење проектор
  7. Менувач тестирање инструмент
  8. Електрични profilometer
  9. СММ
  QMS ISO9001: 2008, ISO / TS16949: 2009,
  ISO14000: 2004, OHSAS18001: 1999
  предност 1. Па сервис искуство
  4. Запознаени со барање за автомобилската индустрија. ЦЕД OEM производител
  2. 15 години во металургијата индустрија прав
  3. Стручна технологија услуга
  4. Запознаени со барање за автомобилската индустрија. 

   

   

  3.Како да нарачате нашите производи 

   

   

  Пакување и испорака

   

  4.  Packing of product

  Неколку прачка водичи на ролна, 60-70 тек на картон, тогаш 48-60 картон на дрвена кутија --100% визуелна инспекција.

   

   

  Информации за претпријатието

  5. Нашиот став компанијата

   

   

   

  6.  Тестирање опрема

   

  Тврдина тестер , Дробење и цврстина на истегнување тестер , Тврдина тестер , металуршки микроскоп  , површинска маса  , јаглерод sufur аналитичар

   

   

   

   

   

  7. производство на протокот на процесот

   

   

    8. Нашите клиенти • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !