Челик шарнир pto возење хидраулични вратило

Краток опис:

Quick Details Structure: Flexible Material: Steel, SAE1035/SAE1045 Coatings: Other Length: 30-1000mm, 30-1000mm Model Number: shaft Place of Origin: Zhejiang, China (Mainland) Brand Name: Hyper Auto Straightness: 0.02 x 300 Roundness: 0.01 Cylindricity: 0.02 Concentricity: 0.04 Surface roughness: Rz0.2~0.4 / Ra0.1max Induction hardness: HRC35~HRC65 Case depth: 0.4~2.0 type: shaft Packaging & Delivery Packaging Details Each shaft is wrapped with anti-rust paper and packed into a paper...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни детали

  • Структура: Флексибилни
  • Материјал: челик, SAE1035 / SAE1045
  • Премази: Други
  • Должина: 30-1000mm, 30-1000mm
  • Број на моделот: вратило
  • Земја на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
  • Името на брендот: хипер Auto
  • Правост: 0,02 x 300
  • Кружност: 0.01
  • Cylindricity: 0,02
  • Концентричност: 0.04
  • Површина грубост: Rz0.2 ~ 0.4 / Ra0.1max
  • Индукција Цврстина: HRC35 ~ HRC65
  • Длабочината на случај: 0,4 ~ 2,0
  • тип: вратило

  Пакување и испорака

  пакување Детали Секоја оска е завиткано со анти-'рѓа хартија и спакувани во кутија хартија. Потоа картонска кутија е спакуван во дрвена кутија.
  Време на испорака 20-30days

   

  1. Слики на производот 

   

  2.Descriptions на производот

  Висок квалитет Хромирана вратило

  материјал (SAE1035 / SAE1045) индукција цврстина HRC35 ~ HRC65
  Надворешен дијаметар 6-60mm длабочината на случај 0,4 ~ 2,0
  должина 30-1000mm цврстина оска HB220 ~ 280
  правост 0,02 x 300 статус на достапност Хромирани / QPQ
  заобленоста 0.01 Дебелина на хромирани (5 ~ 40um)
  Cylindricity 0,02 цврстина позлата 900Hv (50gm) мин
  концентричност 0.04 пукнатини 30 ~ 60 / mm
  површина грубост Rz0.2 ~ 0.4 / Ra0.1max солта 48 часа - 120hours ( Хромирани )
  48hrs - 240hours(QPQ) 

  3.Како да нарачате нашите производи 

   

  4.  Packing of product

   

  Секој појачан вратило површинска обработка  е завиткано со анти-'рѓа хартија и спакувани во кутија хартија. Потоа картонска кутија е спакуван во дрвена кутија.  --100% визуелна инспекција.

   

  5. Нашиот став компанијата

   

  Ние Хипер Авто Co.Ltd. специјализирана за развој, производство и дистрибуција на мотоцикл и 

   

  автомобилски амортизери компонента од 1995. Нашите главни производи вклучуваат клипот прачка, синтерувани дел, 

   

  извори, внатрешна цевка, итн Со нашата напредна опрема и добро обучен персонал, ние сме во состојба да обезбеди 

   

  на нашите клиенти со 2 милиони појачани третман клипот прачка месечно.

   

  6.  Тестирање опрема

   

  Стврднатиот Површинска обработка вратило тестирање  Е quipment: проектор, солта тестер, универзална материјал тестер,

   

  Позлата Дебелина тестер, тврдоста тестер,  грубост тестер .  

  7. производство на протокот на процесот

  8. Нашите клиенти

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !