22mm Shock Lift 4 × 4 Shock Piston Rod

Përshkrim i shkurtër:

Quick Details Type: Piston Rod Model Number: Piston Rod Brand Name: Hyper Auto Place of Origin: Zhejiang, China (Mainland) Material: SAE1035/SAE1045 Straightness: 0.02 x 300 Outer diameter: 6-60mm Length: 30-1000mm Cylindricity: 0.02 Roundness: 0.01 Concentricity: 0.04 Surface roughness: Rz0.2~0.4 / Ra0.1max Induction hardness: HRC35~HRC65 Case depth: 0.4~2.0 Packaging & Delivery Packaging Details Each Piston Rod is wrapped with anti-rust paper and packed into a paper box. Then pap...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Details shpejta

  • Lloji: Piston Rod
  • Numri Modeli: Piston Rod
  • Brand Name: Hyper Auto
  • Vendi i origjinës: Zhejiang, China (Mainland)
  • Materiali: SAE1035 / SAE1045
  • Straightness: 0.02 x 300
  • Diametër jashtme: 6-60mm
  • Length: 30-1000mm
  • Cylindricity: 0.02
  • Roundness: 0.01
  • Concentricity: 0.04
  • Vrazhdësi sipërfaqe: Rz0.2 ~ 0.4 / Ra0.1max
  • Ngurtësinë Induksioni: HRC35 ~ HRC65
  • Thellësia Rasti: 0.4 ~ 2.0

  Packaging & dorëzimit

  detajet Paketimi Çdo Piston Rod është mbështjellë me letër anti-ndryshk dhe paketuar në një kuti letre. Atëherë kuti letre është paketuar në një kuti druri.
  Koha e dërgimit 20-30 ditë

  1. Fotot e produktit 

   

   

   

  2.Descriptions e produktit

  22mm Shock Lift 4 × 4 Shock Piston Rod

   

  material (SAE1035 / SAE1045) ngurtësinë Induksioni HRC35 ~ HRC65
  diametër jashtme 6-60mm thellësi Case 0.4 ~ 2.0
  gjatësi 30-1000mm Aksi ngurtësinë HB220 ~ 280
  straightness 0.02 x 300 Statusi Disponueshmëria Chromed / QPQ
  roundness 0.01 Trashësia e chromed (5 ~ 40um)
  Cylindricity 0.02 plating ngurtësinë 900Hv (50gm) min
  concentricity 0.04 çarje 30 ~ 60 / mm
  vrazhdësi sipërfaqe Rz0.2 ~ 0.4 / Ra0.1max llak kripë 48hrs - 120hours ( chromed )
  48hrs - 240hours(QPQ)

   

   

  3.How për të porositur produktin tonë 

   

   

   

   

   

  4.  Packing of product

   

  Çdo thekur trajtim sipërfaqësor shufra piston është mbështjellë me letër anti-ndryshk dhe paketuar në një kuti letre. Atëherë kuti letre është paketuar në një kuti druri.  --100% inspektim vizual.

   

   

   

  5. Shiko Kompania jonë

  Ne Hyper Auto Co.Ltd. e specializuar në zhvillimin, prodhimin dhe shpërndarjen e motor dhe 

  Automobile komponent amortizues që nga viti 1995. Produktet tona kryesore përfshijnë shufra pistoni, pjesë shkrira, 

  Springs, kamerdare, etj Me pajisje të përparuara dhe personel të trajnuar mirë, ne jemi në gjendje të ofrojnë 

  klientët tanë me 2 milionë thekur trajtimin e sipërfaqes shufra piston në muaj.

   

   

    

  6.  Testing Equipment

  Thekur Surface Treatment Piston Rod Testing  E quipment: Projector, Salt Spray Tester, Universal Materiale Tester,

  Plating Trashësia Tester, zahmet Tester,  vrazhdësi Tester .  

   

   

   

  7. rrjedha Procesi i prodhimit

   

   

   

  8. Klientët tanë


 • Previous:
 • Tjetër:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !