Powder Metal Shock Adjustable Rod Guides kits

Përshkrim i shkurtër:

Quick Details Type: Rod Guides kits Position: Front Size: Rod Guide Car Make: all car Rod Guides kits OE NO.: All Rod Guide Place of Origin: Zhejiang, China (Mainland) Brand Name: Hyper Auto Model Number: Rod Guides kits Warranty: 1 Years Materials of Rod Guide: Fe-C-Cu Powder Service: OEM Hardness of Rod Guide: HRB 35-100 Steam Treatment of Rod Guide: 2H High Temp Steam Treatment Application: Shock Absorber or other Car Parts Certification: TS16949/ ISO Density of Rod Guide: 6.2-6.8 g/cm...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Details shpejta

  • Lloji: Rod Guides kits
  • Pozicioni: front
  • Size: Rod Guide
  • Car Bëni: të gjitha makinave Rod Guides kits
  • OE NO .: All Rod Guide
  • Vendi i origjinës: Zhejiang, China (Mainland)
  • Brand Name: Hyper Auto
  • Numri Modeli: Rod Guides kits
  • Garanci: 1 vjet
  • Materialet e Rod Udhëzues: Fe-C-Cu Powder
  • Shërbimi: OEM
  • Ngurtësinë e Rod Guide: HRB 35-100
  • Steam Trajtimi i Rod Guide: 2H High Temp avull Mjekimi
  • Aplikimi: Shock Absorbimit, ose pjesë të tjera Car
  • Certifikimi: TS16949 / ISO
  • Dendësia e Rod Guide: 6,2-6,8 g / cm3
  • PPAP: në dispozicion
  • Kontrolli Test: 100% inspektim të plotë
  • Tregu kryesor: Amerika e Jugut, Azia Jugore, North Amrica, Europen, dhe kështu me radhë

  Packaging & dorëzimit

  detajet Paketimi Rod Guides kits Paketa: 10 Piston në një rrotull, 60-70 Roll në një kuti kartoni, pastaj 48-60 kartoni në një kuti druri.
  Koha e dërgimit 20-30 ditë

  1. Fotot e produktit 
    

  përshkrim i produktit

  2.Descriptions e produktit 

        Powder Metal Shock Adjustable Rod Guides kits    

  Emri i produktit Pluhur Metalurgji çeliku hekuri pjesë sintered 
  Lende e pare, lende e paperpunuar MPIF FC-0205
  tipar 1. Dendësia nga 6.2-6.8 g / cm3
  2. Vështirësi: HRB 35-100
  Trajtimi 3. Steam: 2H lartë temp avull mbajnë kohë, Trashësia e Fe3O4: 0.004-0.005mm
  4. Produktet linjë të plotë për amortizues, duke përfshirë metalurgjisë pluhur piston, guide shufra,
  valvula këmbë, band PTFE për pistonit, Du duke për dritën rod.
  5. PPAP III është dorëzuar në përputhje me rrethanat.
  Aplikacion Car amortizues, motor amortizues, Biciklete amortizues
  përpunim Përzierjen pluhur - formimin - Sintering - sizing - Pas treatment-- trajtimit avulli - impregnant naftës - Paketimi - Shipping
  manufacturability 1. Auto Press mekanike: 50T, 100t, 140T
  2. Hydraulic Press: 100t, 315T, 600T, 800T
  3. Gjashtë furrat skorje, duke përfshirë një kalit skorje furre
  trajtim 4. nxehtit: carbonitriding shuarje dhe frekuencë të lartë shuarje
  5. tejzanor pastrimin dhe auto Deburring
  6. në shtëpi përpunim mekanik marrje: EDM, teli machine
  7. Forca në machining: qendra Machine, mulliri CNC, torno CNC, Dy fund lapper etj 
  Test Aftësia. 1. Carbon determinator sulfur
  2. metalurgjike mikroskop
  3. material universal kontrollor hidraulike
  4. testers zahmet
  5. Pneumatic matjen instrument
  6. Matja projektor
  instrument testimi 7. Gear
  8. profilometer elektrike
  9. CMM
  SMC ISO9001: 2008, ISO / TS16949: 2009,
  ISO14000: 2004, OHSAS18001: 1999
  avantazh 1. E pra përvoja e shërbimit
  4. Familiar me kërkesë industrinë e automobilave. Prodhuesi CED OEM
  2. 15 vjet në industrinë e metalurgjisë pluhur
  3. shërbimit profesional teknologji
  4. njohur me kërkesat industrinë e automobilave. 

   

   

  3.How për të porositur produktin tonë 

   

   

  Packaging & Shipping

   

  4.  Packing of product

  Disa udhëzon shufra për një rrotull, 60-70 rrokulliset në një kuti kartoni, pastaj 48-60 kartoni të një druri Rasti --100% inspektim vizual.

   

   

  kompania e Informacionit

  5. Shiko Kompania jonë

   

   

   

  6.  Testing Equipment

   

  Zahmet Tester , dërrmues dhe forca elastik Tester , Zahmet Tester , metalurgjik Mikroskopi  , Tabela Surface  , sufur Carbon Analyzer

   

   

   

   

   

  7. rrjedha Procesi i prodhimit

   

   

    8. Klientët tanë • Previous:
 • Tjetër:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !